Kolęda misyjna

10877581_484599681678777_1399895962_nW drugim dniu Świąt Bożego Narodzenia w diecezji tarnowskiej rozpoczęła się Kolęda Misyjna. Również w naszej parafii młodzież i dzieci wyruszyli, aby dać świadectwo swej wiary i wspomóc swych rówieśników z dalekich krajów.

Na Mszy świętej w święto św. Szczepana o godzinie 11.00 zgromadziło się wielu pięknie przebranych kolędników. Ich rozesłania dokonał Ksiądz Proboszcz, który skierował zachętę, aby wyjść i dać świadectwo o Chrystusie – Odkupicielu człowieka, ale nie tylko w czasie kolędy, ale przez całe piękne i pobożne życie.

W sobotę, 27 grudnia, do domów naszych parafian wyruszyło 5 grup kolędników. Zanieśli oni radość przez swą obecność i wspólne kolędowanie. Po zakończonych wizytach w domach wszyscy kolędnicy zgromadzili się w dolnym kościele, aby nabrać sił po wykonanej pracy oraz podzielić się doświadczeniami zdobytymi podczas kolędy.

Kolęda przyniosła też wymierny skutek. Na pomoc dla krajów misyjnych zebrano 2382,01 zł. Składamy serdeczne podziękowania zarówno zaangażowanym w kolędę jak i tym, którzy wsparli to dobre dzieło. Bóg zapłać.

gallery

Grudzień 29, 2014 in Aktualności