Kolędnicy Misyjni 2013

IMG_1198_1W drugim dniu świąt miało miejsce uroczyste posłanie małych Kolędników Misyjnych. W tym samym dniu, w kolorowych strojach i z gwiazdą w ręku odwiedziły domy mieszkańców naszej pustkowskiej parafii. Kolędnicy przebrani m.in. za małego mieszkańca Afryki i Ameryki Południowej w krótkich scenkach opowiedzieli o losie dzieci w dalekich krajach, którym chcieli pomóc.

Akcja przeprowadzana jest od 21 lat. W naszej parafii od wszystkich ludzi dobrego serca dzieci zebrały 1500 zł.

Hasło tegorocznego kolędowania misyjnego brzmiało: „Samu Bana Ke Kuha”, co znaczy: by dzieci mogły usłyszeć.

Nawiązuje ono do pomocy dzieciom w Kamerunie. Dzięki kolędnikom misyjnym z diecezji tarnowskiej i ofiarności ludzi dobrej woli będzie mogła powstać szkoła dla dzieci głuchoniemych w Kamerunie.

W tym roku kolędnicy misyjni zebranymi ofiarami będą wspierać również  projekty związane z pracą księży, sióstr i świeckich wśród dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Boliwii, Brazylii, Peru i Republiki Konga. Pieniądze będą przeznaczone na edukację, katechizację dzieci, ich dożywianie, rozbudowę szkół i leczenie najmłodszych z ciężkim niedożywieniem.

Kiedy wszystkie dzieci z diecezji tarnowskiej zakończą kolędowanie, 11 stycznia wezmą udział w diecezjalnym spotkaniu w parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Dębicy.

IMG_1186_1

IMG_1156_1IMG_1169_1