Ministranckie zawody w piłce nożnej halowej

20160123_12221219 drużyn ministrantów i lektorów uczestniczyło w halowym turnieju piłki nożnej o Puchar Dziekana Dekanatu Pustków Osiedle rozegranym w dniu 23.01.2016 na hali ZS w Pustkowie Osiedlu.

Stało się już tradycją, iż co roku Służba Liturgiczna ołtarza Dekanatu Pustków Osiedle spotyka się, aby rozegrać mistrzostwa. Ministranci i lektorzy zamieniają swoje komże i alby na koszulki i spodenki próbując swoich sił na boisku. W tym roku zawody rozegrano w trzech kategoriach: ministrantów, lektorów młodszych z gimnazjum i lektorów starszych ze szkół ponadgimnazjalnych. Ponad stu pięćdziesięciu zawodników w bardzo sportowej i przyjaznej – jak przystało na ministrantów – atmosferze, walczyło o puchary i nagrody oraz tytuł mistrza dekanatu. Nasi ministranci i lektorzy, a jednocześni uczniowie naszej szkoły wystawili do turnieju trzy drużyny, które zaprezentowały się bardzo dobrze. Impreza rozpoczęła się Mszą Świętą w miejscowym kościele, a potem na hali nastąpiło uroczyste otwarcie turnieju. Po wielogodzinnej walce wyłoniono zwycięzców, którzy odebrali swoje trofea i nagrody. Również te drużyny, którym nie powiodło się w tym roku były zadowolone, gdyż dla wszystkich najbardziej liczyła się zdrowa rywalizacja, dobra zabawa i miło spędzony czas. W grupie najmłodszych triumfowali ministranci z parafii w Korzeniowie pokonując w finale drużynę z Brzeźnicy. W grupie lektorów młodszych triumfowali reprezentanci Brzeźnicy, zwyciężając swoich rówieśników z Pustkowa . W grupie najstarszej walka była najbardziej zacięta, a zwycięsko z niej wyszli również lektorzy z Brzeźnicy, którzy w pokonanym polu pozostawili swych kolegów z parafii w Pustkowie, trzecie miejsce przypadło w udziale lektorom z Pustkowa Osiedla. Drużyny z pierwszych dwóch miejsc we wszystkich kategoriach awansowały do turnieju rejonowego, który zostanie rozegrany 13 lutego w Czarnej Tarnowskiej. Organizatorami turnieju byli księżą katecheci z parafii Pustków i Pustków Osiedle. Obsadę sędziowską stanowili nauczyciele wychowania fizycznego z Pustkowa: Grzegorz Miszczak i Grzegorz Pietrzyk.

Do oglądnięcia zdjęć z wydarzenia zapraszamy tutaj >

Styczeń 23, 2016 in Aktualności