Niedziela Palmowa 2016

20160320_122002Niedziela poprzedzająca Uroczystość Wielkanocną nazywana jest w Kościele Katolickim Niedzielą Palmową. Nazwa ta jest nawiązaniem do uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, w czasie którego lud witający Jezusa słał pod Jego nogami płaszcze i gałązki.

Niedziela ta rozpoczyna szczególny czas dla katolików, poprzedzający uroczystości paschalne – Wielki Tydzień. W tym dniu w kościołach poświęca się palmy. W naszym kościele Ksiądz Proboszcz pobłogosławił palmy, przyniesione w większości przez dzieci, na Mszy św. o godz. 11:00. Następnie wyruszyła procesja wokół kościoła, na pamiątkę triumfalnego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Podczas Eucharystii wysłuchaliśmy opisu męki Pańskiej, a następnie kazanie rekolekcyjne wygłosił ks. dr Bolesław Klaus.

Po Mszy świętej został przeprowadzony konkurs palm. Najładniejsze zostały nagrodzone, a każde dziecko otrzymało słodki prezent.

Liczymy, że w naszej parafii ciągle będą osoby chętne suszyć kwiaty i wykonywać piękne palmy i ta tradycja nigdy nie zginie.

Galeria zdjęć tutaj.

Marzec 20, 2016 in Aktualności