Odpust ku czci Św. Józefa

DSCF23091 maja przeżywaliśmy w naszej parafii doroczny odpust ku czci Św. Józefa Rzemieślnika. Uroczystości odpustowe rozpoczęliśmy pierwszą Mszą Świętą, a centralną częścią była suma odpustowa o godzinie 11.00. Na tej Mszy Świętej obecni byli kapłani z naszego dekanatu oraz spoza niego. Mszy świętej odpustowej przewodniczył i wygłosił do nas okolicznościowe kazanie Ks. prof. dr hab. Alojzy Drożdż, przeżywający 40 rocznicę swoich święceń. Przy ołtarzu Chrystusa stanęli liczni kapłani którzy  sprawując Najświętszą Ofiarą modlili się za dzieci przeżywające rocznicę I Komunii Świętej, solenizanta – Ks. Proboszcza oraz całą parafię.

Słowo powitania i życzenia Jubilatowi złożył pan Grzegorz Marć, natomiast życzenia imieninowe Ks. Proboszczowi Józefowi złożyli Państwo Miszczakowie wraz z delegacją dzieci przeżywającymi rocznicę I Komunii Świętej.

DSCF2215 DSCF2265

Po Mszy świętej wspólnie odbyliśmy uroczystą procesję odpustową i przyjęliśmy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia uroczystości odpustowej składamy serdeczne Bóg zapłać!

Maj 23, 2014 in Aktualności