Odpust parafialny

do wpisu1W piątek, 1 maja przeżywaliśmy doroczną Uroczystość ku czci Patrona naszej parafii – św. Józefa Rzemieślnika. Suma odpustowa, sprawowana o godzinie 11.00 zgromadziła wielu kapłanów chcących oddać cześć św. Józefowi, ale też modlić się w intencji solenizanta – Księdza Prałata Józefa, proboszcza naszej parafii. W tym dniu homilie głosił, a także przewodniczył centralnym uroczystościom ks. dr hab. Ireneusz Stolarczyk, profesor UPJPII, wykładowca Katolickiej Nauki Społecznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II Sekcja w Tarnowie i były Dziekan tego wydziału.

W ramach tej Uroczystości swoje święto przeżywały dzieci z klasy III, które wspominały pierwszą rocznicę swojej I Komunii Świętej. Przy ołtarzu Chrystusa zgromadziły się również dzieci, które tydzień wcześniej pierwszy raz przyjęły Pana Jezusa do swoich serc oraz duża liczba parafian i gości.

W imieniu wszystkich parafian życzenia Księdzu Prałatowi złożyły dzieci i rodzicie dzieci przeżywających rocznicę Komunii Świętej.

Po Mszy Świętej wyruszyliśmy w uroczystej procesji zamanifestować naszą wiarę, a następnie przyjęliśmy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia uroczystości odpustowej składamy serdeczne Bóg zapłać!

Maj 11, 2015 in Aktualności