Ospust parafialny

DSC_0041 (4)W niedzielę, 1 maja, w naszej parafii przeżywaliśmy odpust ku czci św. Józefa Rzemieślnika. Odpust parafialny jest uroczystością ku czci patrona kościoła. Jest świętem dla całej wspólnoty.

W tym roku uroczystej sumie odpustowej przewodniczył i słowo wygłosił ks. mgr Mariusz Nosal, który od tego roku pełni urząd proboszcza w niedalekim Skrzyszowie. Na tę Mszę świętą przybyło wielu parafian i gości. Podczas tej Eucharystii rocznicę przyjęcia Pierwszej Komunii świętej świętowały dzieci z III klas Szkoły Podstawowej. Uczestniczyli oni w Mszy świętej, podobnie jak dzieci z klas II, które tydzień wcześniej pierwszy raz przyjęły Pana Jezusa do swych serc, w strojach komunijnych.

Kolejnym powodem, dla którego nasz kościół zgromadził dużą liczbę parafian były imieniny Księdza Proboszcza. Święty Józef bowiem patronuje zarówno parafii jak i jej Pasterzowi. Na początku Mszy św.delegacje parafian złożyły życzenia Księdzu Prałatowi.

Po Mszy świętej wyszliśmy z procesją wokół kościoła, aby ogłosić całej parafii radość z przeżywanego święta.

Zdjęcia z uroczystości do obejrzenia tutaj.

Maj 03, 2016 in Aktualności