Pączek dla Afryki 2016

paczej10W czwartek, 4.02.2016 r. w naszej szkole została przeprowadzona akcja "PĄCZEK DLA AFRYKI".

PĄCZEK DLA AFRYKI to akcja, która ma na celu zdobycie pieniędzy na pomoc dzieciom w Republice Środkowoafrykańskiej. Codziennie w bratobójczych walkach giną niewinni ludzie. Jedyną nadzieją dla nich, a zwłaszcza dzieci jest pomoc misjonarzy. Ciepły posiłek i bezpieczne schronienie są szansą na przeżycie. Dzienny koszt utrzymania dziecka w RŚA wynosi zaledwie 1 złoty. 04.02.16 roku, w Tłusty Czwartek, dyrekcja, rodzice, uczniowie i nauczyciele, na czele z ks. wikariuszem Arkadiuszem Bobolą, KGW Pustków włączyli się do akcji. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu, pączkowy zawrót głowy” zakończył się sukcesem. Każdy, kto chciał, kupował pączki, oponki, faworki, rurki, babeczki czy muffinki. Od godz. 9:00 ustawiła się kolejka po słodkości. Uczennice ze SK Wolontariatu nie mogły nadążyć ze sprzedażą pyszności. Nikt w tym dniu nie liczył kalorii. Liczyła się natomiast solidarność z potrzebującymi. Dochód ze sprzedaży "afrykańskich pączków" zostanie przekazany na konto Fundacji Kapucyni i Misje – organizatora projektu, skąd pieniądze trafią do misjonarzy, z przeznaczeniem na utrzymanie dzieci w Ngaoundaye. Dziękujmy wszystkim za wspieranie tej akcji.

Zdjęcia można zobaczyć tutaj.

Luty 06, 2016 in Aktualności