Pola Nadziei

Krakowskie Hospicjum jest kolebką polskich „Pól Nadziei” i koordynatorem ogólnopolskiej akcji. Od 2003 roku program Pól Nadziei jest również realizowany przez hospicja w innych miastach Polski. W tym roku włączyło się 47 hospicjów z 36 miast Polski. Każde z Hospicjów realizuje program na swoim terenie, pozyskując środki na własną działalność, z zachowaniem ustalonych w Krakowie zasad.

Celem kampanii jest:

• szerzenie idei hospicyjnej oraz przekazywanie informacji społeczeństwu o niesionej przez hospicja opiece nad osobami terminalnie chorymi i ich rodzinami;

• uwrażliwianie ludzi, zwłaszcza młodych, na potrzeby osób chorych i niepełnosprawnych (współpraca ze szkołami);

• pozyskiwanie funduszy do pełnienia opieki hospicyjnej.

Wolontariusze naszej szkoły i parafia pomagają Hospicjum Domowemu im. Jana Pawła II w Dębicy. Akcja „Pola Nadziei”  w tym roku odbyła się przy naszej parafii 21 kwietnia.

Więcej zdjęć w galerii.

Maj 18, 2013 in Aktualności