Rzym – Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII

Jak wielu rodaków również nasi parafianie uczestniczyli w wielkim wydarzeniu religijnym, jakie miało miejsce w Rzymie 27 kwietnia bieżącego roku. Kanonizacja dwóch papieży – bo o niej mowa – była niezapomnianym przeżyciem duchowym dla wszystkich uczestników. Sympatia do naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II dodawała podniosłego charakteru i potęgowała przeżycie całej uroczystości, co dało się odczuć na Placu Świętego Piotra i w całej naszej międzynarodowej grupie pielgrzymkowej.

IMG_1518
Pielgrzymkę rozpoczęliśmy we wtorek, aby będąc „na miejscu” duchowo przygotowywać się do kanonizacji. Kilka dni wykorzystaliśmy na: spotkanie z Piotrem naszych czasów w czasie środowej audiencji, czwartkową Mszę przy grobie jeszcze wówczas bł. Jana Pawła II oraz na zwiedzanie Rzymu i Watykanu.

IMG_1496

Szczególne dni to sobota, kiedy to wieczorem udaliśmy się już na Plac św. Piotra, aby wspólnie z innymi pielgrzymami oczekiwać na to wielkie wydarzenie, które było celem naszej pielgrzymki. Sama niedziela – Msza kanonizacyjna – była niesamowitym przeżyciem, które pozostanie w naszych sercach na zawsze!Również w poniedziałek nie brakowało emocji i wzruszeń w czasie dziękczynnej Mszy Świętej za kanonizację, odprawianej również na wypełnionym po brzegi Placu Świętego Piotra, dla Polaków.

IMG_1447

Pielgrzymka była piękną okazją do przeżyć duchowych i wspólnotowych. Pielgrzymi choć byli z różnych krajów (Polski i Norwegii) byli połączeni jednym duchem wzajemnej modlitwy i miłości bliźniego. To co najważniejsze dokonało się w sercu każdego z nas, teraz czas na owoce pielgrzymowania i kanonizacji.

IMG_1415

Maj 19, 2014 in Aktualności