Wprowadzenie nowego Proboszcza

DSCF0384 (2) (1)W niedzielę, 14 sierpnia 2016 r. na Mszy św. o godzinie 11:00 przeżywaliśmy w naszej parafii doniosłą uroczystość wprowadzenia na urząd proboszcza Ks. Adama Basistę. 

 

 

Uroczystość rozpoczęła się procesyjnym wejściem nowego Księdza Proboszcza w asyście ministrantów, lektorów, dziewczęcej służby maryjnej i pozostałych kapłanów do kościoła.  Po dojściu do ołtarza,  Ksiądz Dziekan Roman Woźny odczytał dekret nominacyjny Księdza Biskupa Andrzeja Jeża, na mocy którego Ksiądz Adam Basista został proboszczem naszej parafii. Ksiądz Dziekan przedstawił i krótko scharakteryzował nowego Księdza Proboszcza.

 

 

Ksiądz Dziekan w czasie Mszy św. odebrał od ks. Adama Wyznanie Wiary oraz wręczył mu klucze do świątyni – symbol przejęcia obowiązków w parafii.

 

 

Na koniec Mszy św. przedstawiciele naszej parafii powitali Ks. Adama i życzyli mu błogosławieństwa Bożego w posłudze Proboszcza.

 

 

Październik 15, 2016 in Aktualności

Comments are closed.