Zwycięstwo naszych ministrantów

zdjęcie17 drużyn  ministrantów i lektorów uczestniczyło w  halowym turnieju  piłki nożnej o Puchar Dziekana Dekanatu Pustków Osiedle  rozegranym w dniu 08.02.2014 na hali ZS w Pustkowie Osiedlu.

Stało się już tradycją, iż co roku służba liturgiczna ołtarza  Dekanatu Pustków Osiedle  spotyka się, aby rozegrać mistrzostwa . Ministranci i lektorzy zamieniają swoje komże i alby na koszulki  i spodenki i próbując swoich sił na boisku.

W tym roku zawody rozegrano w trzech kategoriach: ministrantów , lektorów młodszych z gimnazjum i lektorów starszych  ze szkół ponad gimnazjalnych. Ponad stu pięćdziesięciu zawodników w bardzo sportowej i przyjaznej – jak przystało  na ministrantów – atmosferze, walczyło o puchary i nagrody  oraz tytuł mistrza dekanatu. Impreza rozpoczęła się Mszą Świętą w miejscowym kościele, a potem  na hali nastąpiło uroczyste otwarcie turnieju, którego dokonał dziekan dekanatu Pustków Osiedle ks. Józef Hamiga.

Po wielogodzinnej walce wyłoniono zwycięzców, którzy odebrali swoje trofea i nagrody. Również te drużyny , którym nie powiodło się w tym roku były zadowolone, gdyż dla wszystkich najbardziej liczyła się zdrowa rywalizacja , dobra zabawa i miło spędzony czas. W grupie najmłodszych  triumfowali ministranci z naszej parafii, którzy w finale pokonali swych rówieśników z Paszczyny, natomiast w meczu o trzecie miejsce zwyciężyli  ministranci z Pustkowa Osiedla pokonują swych rywali z Lubziny. Dalsze miejsca zajęli reprezentanci parafii w Brzeżnicy i w Korzeniowie.

W grupie lektorów młodszych  triumfowali reprezentanci Lubziny zwyciężając swoich rówieśników z Brzeźnicy, na trzecim miejscu uplasowali się chłopcy z Pustkowa Osiedla, na czwartym z Nagoszyna, a dalsze miejsca zajęły reprezentacje naszej parafii i Ocieki.  W grupie najstarszej walka była najbardziej zacięta, a zwycięsko z niej wyszli lektorzy z Ocieki, którzy w pokonanym polu pozostawili swych kolegów z parafii w Brzeżnicy, Pustkowie, Nagoszynie i  w Pustkowie Osiedlu. Organizatorami turnieju byli księżą katecheci z parafii Pustków i Pustków Osiedle. Obsadę sędziowską stanowili nauczyciele wychowania fizycznego z Pustkowa : Grzegorz Miszczak i Grzegorz Pietrzyk, którym serdecznie dziękujemy!

Luty 13, 2014 in Aktualności